Kettészakadt az ország: volt, ahol egy csepp sem esett az elmúlt napokban

Kettészakadt az ország: volt, ahol egy csepp sem esett az elmúlt napokban

agrarszektor.hu
A Dunántúl jelentős mértékű csapadékot kapott. Sajnos az Alföld és Budapest kimaradt, de északnyugaton néhol kiadós eső hullott. 

Már csak néhány nap az Agrárszektor 2025 konferenciáig!

180+ előadó, 30+ kiemelt téma, 40+ óra szakmai program, 3 nap szakma, élmény, networking várja a résztvevőket! Valamint idén először tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

Ebben az ínséges, száraz időszakban minden csepp esőnek örülni kell, hiszen valamelyest ugyan mérséklődött az aszály a múlt heti csapadék után, de az Alföld nagy részén, a főváros téségében és helyenként délnyugaton továbbra is nagyon kellene a földeknek, a növényeknek az eső, a talajban sok helyen óriási repedések jelzik, hogy még bőven jöhetne az öntözés. 

Az északnyugati régiókban viszont mára virradóra helyenként 10-20 mm közötti mennyiség esett, a  Kisalföldön néhol a 20 mm-t is átléptük. De a Dunántúl középső és déli felére is jutott azért az esőből, ha nem is annyi. A térképen az északkeleti országrészben látható értékek még tegnap délutánról származnak, viszont az jól látszik, hogy  az Alföldön sajnos most is a nullás értékek a dominánsak.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?