Sokak életét veszélyezteti az, ami most történik Magyarországon

Sokak életét veszélyezteti az, ami most történik Magyarországon

agrarszektor.hu
A 20-25 fokos napi hőingás, ami jelenleg jellemző itthon, terheli a szervezetünket. De Zabar községében például tegnap 28 és fél fokos volt ez az érték. A forróság még tart, vasárnap érkezik majd hidegfront, holnap 40 fokkal tetőzhet a hőség.

Legyen Ön is Extra Early Bird | Agrárszektor 2025 konferencia

Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, az év egyik legrangosabb agrárszakmai eseményére.

A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.

Nem csak a Mohos-töbörben nagy a napi hőingás (ott tegnap rekord is dőlt), hanem országszerte: helyenként 20-25 fokos különbségek is előfordulnak egy napon belül, s ennek nem más az oka, mint az, hogy rendkívül száraz a felettünk veszteglő, forró légtömeg: a harmatpont és a relatív páratartalom értéke is nagyon alacsony a napokban. Kicsit, mintha sivatagias viszonyok lennének - ez persze nyilván túlzás - írja az Időkép.

Egy biztos, ez rendkívül megterhelő szervezetünk számára, a csecsemők, gyermekek, idősek és a krónikus betegségekben szenvedők (pl. szív- és érrendszeri, légzőszervi betegségek) különösen veszélyeztetettek. Az érzékenyebbeknél számos tünet előfordulhat, többek között vérnyomás-ingadozás és keringési problémákra, fejfájásra és migrénre, mozgásszervi panaszokra, alvászavarra, ingerlékenységre számíthatunk ezeken a napokon.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?