
Sokan örülnek az erős forintnak, pedig agrárvállalkozások tömegei kerültek emiatt bajba
Akiknek hosszabb távra lekötött szerződésük van, akár 30-35 forintot is buknak minden eurón.
A kárenyhítési hozzájárulás-fizetési kötelezettség összege üzemi szinten az egységes kérelemben a tárgyév június 9-ig bejelentett, szántóföldi növénykultúra, illetve szántóföldi zöldség termesztésére, valamint ültetvényművelésre szolgáló terület és az egységes kérelemben a tárgyév július 15-ig (idén a július 15-ei munkaszüneti napra tekintettel: 2023. július 17-ig) bejelentett főnövény növénykultúra figyelembevételével kerül meghatározásra.
A Magyar Államkincstár 2023. augusztus 15-ig határozatban értesíti a mezőgazdasági termelőt kárenyhítési hozzájárulás-fizetési kötelezettségének összegéről.
A kárenyhítési hozzájárulás-fizetési kötelezettség, valamint a kárenyhítő juttatás iránti kérelemben szereplő növénykultúra teljes területének megállapítása során nem vehető figyelembe a tárgyév július 15-ét (idén a július 15-ei munkaszüneti napra tekintettel: 2023. július 17-ét) követően az egységes kérelemben bejelentett kijavítással, részleges vagy teljes visszavonással érintett terület, növénykultúra módosításából adódó területváltozás, valamint másodvetés.

Akiknek hosszabb távra lekötött szerződésük van, akár 30-35 forintot is buknak minden eurón.
Portálunk vendégszerzői rovata lehetőséget ad a nyilvános véleményalkotásra és a stratégiai gondolkodásra, a szakmai vitákra is.
Bóna Szabolcs, az új agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter cikke az Agrárszektor Metszet rovatában.
Egyre hosszabbak lesznek a tavaszok Magyarországon, ám a fagyveszélyes időszak is mind tovább tart itthon.
A nagyszabású adatfelvétel során több tízezer egyéni gazdaságot és gazdasági szervezetet keresnek meg azért, hogy átfogó és naprakész kép készüljön a magyar mezőgazdaságról.
A Portfolio Agrárium 2026 konferencián bemutatott előadás szerint a Hetech innovációja új szintre emeli a gabonaszárítás hatékonyságát és minőségét a konvencionális és a precíziós gazdálkodásban egyaránt.
Az aszályos időjárás miatt napraforgó kelések igen heterogének. Van négy leveles és szikleveles napraforgó is. Ez megnehezíti a gyomirtások tervezesét és ezt a helyzetet az esetleges fitotoxikus tünetek tovább fokozhatják.
A modern kertápoláshoz most ajándék is jár