
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Igen, minden borászati gépnek, technológiai berendezésnek kell rendelkeznie egyedi azonosítóval (gyári számmal). Az 53/2020. (X. 27.) AM Rendelet 1. § 3. pontja értelmében egyedi azonosításra alkalmas jelölés: a gyártó - ennek hiányában a forgalmazó - által a vásárlást alátámasztó dokumentumon feltüntetett és a rendelet alapján támogatott borászati gépen, technológiai berendezésen rögzített olyan jelölés, amely a legalább az üzembentartási időszak végéig lehetővé teszi annak egyedi azonosítását.
Az 53/2020. (X. 27.) AM rendelet 6. § (11) bekezdés f) pontja alapján a Kincstár a kifizetési kérelmeket részben vagy egészében elutasítja, ha a borászati gép, technológiai berendezés nem tartalmaz egyedi azonosításra alkalmas jelölést.
Az egyedi azonosítót fel kell tüntetni a borászati eszközön, technológiai berendezésen és legalább az egyik vásárlást alátámasztó dokumentumon pl: számla, átadás-átvételi jegyzőkönyv, üzembehelyezési jegyzőkönyv! A cikkszám nem tekinthető egyedi azonosítónak.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.