
Ilyen traktort vesz most sok magyar: őrület, mennyit adnak el belőle itthon
2025 novemberében a magyar gazdák 3,3 százalékkal több traktort vettek, mint egy évvel korábban.
Az egyes állatbetegségek megelőzésével, illetve leküzdésével kapcsolatos támogatások igénylésének és kifizetésének rendjéről szóló 148/2007. (XII. 8.) FVM rendelet (a továbbiakban: 148/2007. (XII. 8.) FVM rendelet), valamint az egyes állatbetegségek megelőzésével, illetve leküzdésével kapcsolatos támogatások igénylésének és kifizetésének rendjéről szóló 148/2007. (XII. 8.) FVM rendelet szerinti támogatások igényléséhez rendszeresített nyomtatványokról szóló 48/2018. (X. 31.) számú Kincstári Közlemény által szabályozott állatbetegségek megelőzése támogatási jogcím kapcsán az Agrárminisztérium a 148/2007. (XII. 8.) FVM rendelet 7. § (3) bekezdése alapján, 2022. augusztus 10. napján közleményt adott ki.
Az egyes állatbetegségek megelőzésével, illetve leküzdésével kapcsolatos támogatások igénylésének és kifizetésének rendjéről szóló 148/2007. (XII. 8.) FVM rendelet alapján nyújtott támogatás 2022. évi keretének kimerüléséről szóló AM közlemény értelmében a 148/2007. (XII. 8.) FVM rendelet alapján nyújtott támogatás 2022. évi keretösszege 2022. augusztus 12-én teljes mértékben felhasználásra kerül. Az e napot követően benyújtott támogatási kérelmek a keret kimerülésére figyelemmel, a mezőgazdasági, agrár-vidékfejlesztési, valamint halászati támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás egyes kérdéseiről szóló 2007. évi XVII. törvény 56. § (2) bekezdés a) pontja alapján visszautasításra kerülnek, és a kedvezményezett a 148/2007. (XII. 8.) FVM rendelet 5. § (8) bekezdése alapján köteles az engedélyes részére a számla teljes összegét kifizetni.
További részletek a Kincstár honlapján: https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/tamogatasok-listazo/-/tamogatas/597/tajekoztatok.

2025 novemberében a magyar gazdák 3,3 százalékkal több traktort vettek, mint egy évvel korábban.
Makai Szabolcs a Portfolio Agrárszektor 2025 konferencián nyilatkozott a jövő évről lapunknak.
Az év második felében megmozdult a magyar mezőgéppiac, de az igazi fellendülés csak a következő időszakban várható.
Pálfordulás az eddigi földpolitikában: december 24-től már nem kell megművelnie a tulajdonosnak a földet, elég ha bérbe adja.
Az ukrán árudömping és a vámháborúk is bőven okoztak álmatlan éjszakákat a magyar termelőknek.
A farokrágás gyakori probléma a sertéstartó gazdaságokban.Jó tudni, hogy a farokrágás kiváltó okainak megszüntetésével jó eséllyel megelőzhető a farokrágás kialakulása.
A napraforgó kifejezetten az az olajipari növényünk, ahol határozottan elválik egymástól a vegetatív és generatív szakasz.
Mindig öröm számunkra, ha egy újonnan bevezetett hibridünkkel sikert és kiváló termést érnek el termelőink. Külön jutalom, ha ezt a független kísérleti eredmények is alátámasztják.
A kukoricatermesztés ma már egyre szélsőségesebb környezeti feltételek között zajlik, ezért a gazdálkodók számára felértékelődnek azok a hibridek, amelyek minden évjáratban stabil teljesítményt, jó stressztűrést és megbízható alkalmazkodóképességet nyújtanak.