Rekordösszegű pénzt szánnak a diákok kutatásaira

agrarszektor.hu
Nem volt még akkora állami támogatása - 1 milliárd forint - az Országos Tudományos Diákköri Konferenciáknak, mint amiben a 2019-ben sorra kerülő, XXXIV. részesül majd.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

A hallgatók 8-11 százaléka vesz részt a hatvanéves múltú tudományos diákköri életben. Az oktatók és a kutatók felelőssége, hogy ezt a hallgatói réteget évről évre meg tudja szólítani - emelte ki Dr. Szendrő Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) elnöke a Szent István Egyetemen, a "SZIE Kiváló Tehetségei" konferenciáján, Gödöllőn. Fontos, hogy már az elsőéves hallgatók rendelkezzenek kutatási tervvel a tanév végére. Ennek jegyében a jövő évi programot úgy alakítják át, hogy azon elsőéves pályázók, akik rendelkeznek középiskolai tanulmányi verseny (OKTV) során szerzett helyezéssel, jelentős előnnyel pályázhatnak majd kutatási terv kialakítását célzó ösztöndíjra. Így nő azok száma, akik kiemelkedő kutatási eredményt ígérő ösztöndíjpályázatot nyújthatnak be.

EZ IS ÉRDEKELHET
Az átalakítás a posztdoktori pályázatokat is érinti: a jelöltnek előfeltételként rendelkeznie kell a Magyar Tudományos Akadémia által odaítélt Bolyai János Kutatási Ösztöndíjjal - hangsúlyozta előadásában dr. Szabó István, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatás- és kutatásstratégiai főosztályvezetője. A Bólyai-ösztöndíjat kifejezetten a fiatal kutatók támogatásra hozták létre, idén még nem hirdették meg. Tavaly az ösztöndíj havi bruttó összege 124.500 Ft volt.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?