
Közel a ketreces tyúktartás vége? Változást sürgetnek a baromfiiparban
Az ipari állattartás jövője, a ketreces rendszerek, a hízott máj előállítása és az állatok tartási körülményei egyre nagyobb társadalmi és szakmai vitákat váltanak ki.
Kóser és halal két szó, amit sokan hallottak már, de kevesen tudják, hogy pontosan mit is takarnak. Kulturális hagyományokat? Vallási előírásokat? Szigorú minőségbiztosítási rendszereket? És mi köze ezeknek egyáltalán a magyar agráriumhoz és milyen üzleti lehetőségeket rejthetnek a hazai élelmiszerpiaci szereplőknek? Ezekről a kérdésekről beszélgetünk az Alapvetés podcast új műsorában, ahol vendégünk Homonnai László, a Silver-Goose Kft. ügyvezetője és Csala Károly, a Gallicoop Zrt. élelmiszergyártási vezérigazgató-helyettese.
00:00 Bevezetés
2:53 Mit jelent a #halal?
4:55 Mit jelent a #kóser?
8:53 Halal #húsok tevétől a pulykáig
11:42 Magyar vállalkozók honosították meg Izraelben a hízott liba előállítást
13:40 Milyen hús lehet kóser?
14:45 Magyarország jelentős mennyiségben exportál élő szarvasmarhát és juhot Izraelbe
16:39 A halal vágás speciális feltételei
26:07 A kóser vágóhídon folyamatosan 10-12 rabbi dolgozik
31:16 Kopasztás szárazon
34:10 Sehol nem lehet sérülés
38:41 Mihez kell a kóser só?
41:20 Mi az a címkeszoba?
44:14 Honnan érkezik a speciális tudású munkaerő?
48:47 Kitörési lehetőség Magyarországnak
53:06 Piac, profit, kitettség
Instagram: https://instagram.com/agrarszektor.hu/
Facebook: https://facebook.com/agrarszektor.hu
Alapvetés: https://www.portfolio.hu/podcast/alapvetes
Web: https://www.agrarszektor.hu/







Az ipari állattartás jövője, a ketreces rendszerek, a hízott máj előállítása és az állatok tartási körülményei egyre nagyobb társadalmi és szakmai vitákat váltanak ki.
Tudatos kertészeti praktikákkal, és a megfelelő gondoskodással jelentősen meghosszabbíthatjuk mind a dísz, mind a haszonnövényeink életét.
Ezek a jelenségek legtöbbször nem betegségek következményei, hanem a növényeket érő stressz, tápanyaghiány vagy helytelen termesztési technológia eredményei.
Az európai gazdatársadalom és a fogyasztók számára is egyre komolyabb problémát jelent a tévhitek és hamis információk terjedése.
A Magyar Közlönyben jelent meg a vonatkozó rendelet részletes szabályairól szóló módosítás.
Jelen cikkünk egy három részből álló cikksorozat első része, amely az IMIDRA kutatóintézetben szerzett tapasztalatokat mutatja be.
Jelen cikkünk egy három részből álló cikksorozat második része, amely az IMIDRA kutatóintézetben szerzett tapasztalatokat mutatja be.
Jelen cikkünk egy három részből álló cikksorozat harmadik része, amely az IMIDRA kutatóintézetben szerzett tapasztalatokat mutatja be.