Baktérium fertőzött élelmiszerek: lecsaptak a fogyasztóvédők!

agrarszektor.hu
Az elmúlt hetekben újabb három cég termékeiben találtak a szakemberek fertőző baktériumokat, illetve nem megengedett mennyiségű összetevőt.

Early Bird jegyek az Agrárszektor 2025 konferenciára!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc Biztonsági és Állategészségügyi Igazgatósága a PET-PACK Kft. másfél literes Pannon Aqua ásványvizében talált a megengedettnél magasabb Coliform és Pseudomonas aeruginosa tartalmat. Szintén az igazgatóság fedezte fel azt is, hogy a Compex-Só Kft. fél kilogrammos Tassi porcukor termékében túl magas, 6,8 % a keményítő mennyisége.

A Békés Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatósága pedig a Gallicoop Pulykafeldolgozó Zrt. által gyártott szintén fél kilós Szarvasi panírozott pulykafasírtban talált Salmonella baktériumot.

Az igazgatóságok az érintett termékeket bevonták és a cégekre bírságot szabnak ki.

A jogsértő szervezetek és személyek listája itt elérhető.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Igen, a KWS TOP4 Mátrix működik! (x)

A visszatérő, hatalmas károkat okozó évjárati és növénytermesztési katasztrófa biztatott bennünket, hogy foglaljuk egyedi kukoricatermesztési kockázatkezelési rendszerbe a KWS modern kukoricahibridjeit.

Támogatott tartalom

Rhizál: a víz bölcsője a búza számára (x)

A Rhizál® a HED-LAND Hungária Kft. különleges biológiai csávázó és talajkezelő készítménye, amely a Rhizobium alamii törzset tartalmazza, és hatékonyan segíti az őszi búza kelését, korai fejlődését és szárazságtűrését.

Támogatott tartalom

Kertből az asztalra (x)

Közösségi főzéssel búcsúzott a nyártól a Kiskert program Vizsolyban

EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. október 16. 10:28