8,9 millió euró bírság a Pacific Fruit nevű banánkartellre

agrarszektor.hu
Óriás bírságot szabott ki az EU egy banánkartellre árösszehangolás miatt. Az összeg 8,9 millió euró.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

8, 9 millió euró bírságot szabott ki az Európai Bizottság a Bonita márkanévvel ellátott banánokat forgalmazó Pacific Fruit nevezetű cégre árkartell miatt.
A büntetés oka, hogy a Pacific Fruit 2004 július és 2005 április között összehangolta árait a Chiquita céggel az Olaszországban, Portugáliában és Görögországban értékesített banánokra vonatkozóan. Mivel a Chiquita beismerte bűntettét és információt is csepegtetett a hatóságoknak, ellenük nem indult járás. 

Az áregyeztetés hetente zajlott a két cég között, így a versenyképességet kiiktatták, a többi banánforgalmazó céget és a fogyasztókat pedig megkárosították.

Az említett időintervallum alatt a becslések szerint 525millió eurót tett ki a banánértékesítés évente a három szintén fent említett európai országban.
Az Európai Bizottságnak nem ez az első banánügye: 2008-ban 60 millió eurónyi bírságot róttak ki a Weichert banánimportőrre. A vád szintén árösszehangolás volt, méghozzá 2000 és 2002 között 8 országban, de a Chiquita itt is felmentést kapott, mert elsőként vallott - írja az Agroline.hu

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

ARASZ Gazdálkodási Napló és Farm menedzsment! (x)

Az elmúlt évek tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt a Gazdálkodási napló és az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben a gazdálkodások adminisztrációs terheinek csökkentésében.

EZT OLVASTAD MÁR?