2026. május 20. szerda Bernát, Felícia

Mégis lehet libát tömni

agrarszektor.hu
Elfogadta az Európai Parlament mezőgazdasági és vidékfejlesztési bizottsága a 2012-2015 közötti európai uniós állatjóléti stratégiával kapcsolatos jelentését, de elvetette a hízott libamáj betiltását célzó javaslatot - jelentette be Glattfelder Béla fideszes EP-képviselő.

Tabajdi Csaba (MSZP) jelezte, hogy a javaslatot a szocialista és a néppárti európai parlamenti képviselők együttes szavazataival sikerült elutasítani.

Glattfelder Béla a voksolást üdvözölve úgy fogalmazott: "A hízott libamáj hagyományos mezőgazdasági termék. Ezért a Lisszaboni Szerződés védelme alatt áll. A libamáj fontos exportcikkünk. Az ágazat több ezer, jórészt hátrányos helyzetű vidéki térségben élő embernek biztosít megélhetést hazánkban. Reméljük, hogy a plenáris szavazáson is sikerül megvédeni a magyar érdekeket."

Az MSZP EP-delegációját vezető Tabajdi Csaba szintén úgy vélte, hogy "a döntés jelentős magyar siker, különösen azért, mert a libahizlalásban érdekelt országok (Franciaország, Spanyolország Bulgária, Belgium, Magyarország) kisebbségben vannak az Európai Parlamentben".

A szakszerű és kíméletes libatömés az uniós szabályozás értelmében jogszerűen folytatható Magyarországon, amint azt az Európai Bizottság is kifejtette a kérdésemre adott válaszban. Az EP mezőgazdasági bizottságának döntésével ezt az érvényben lévő szabályt megerősítettük" - fogalmazott.

 

forrás: agromonitor.hu

 

 

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Ha öntözünk, tegyük tudatosan! (x)

A sikeres gazdálkodó ismérve, hogy tudatosan hozza meg döntéseit. A tudatos döntéshozáshoz elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű és minőségű adat, valamint az adatokból képzett információ.

Támogatott tartalom

Aktualitások a Kramer portfóliójában (x)

A Kramernél soha nem állnak meg a fejlesztések, az újdonságok és a portfólió optimalizálása. 2025-ben Hannoverben több új rakodót mutattak be a nagyközönségnek, mely immáron elérhető és rendelhető a piacon.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?