Tovább drágul a burgonya

agrarszektor.hu
Az idei év sem kedvezett a burgonyatermesztésnek, karácsonyra már kétszáz forintra is emelkedhet a krumpli ára.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

Két éve a sok csapadék, a tavalyi évben és idén a szárazság vetette vissza a termést. Az idei mennyiség várhatóan nem lesz elegendő a hazai igények kielégítésére, ráadásul azokban az országokban is nehézségekbe ütközött a termesztés, ahonnan klasszikusan importálni szoktunk. Kecskés Gábor, az Országos Burgonya Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke úgy nyilatkozott a Napló újságírójának, hogy akár már karácsonykor megjelenhet a kiskereskedelmi forgalomban a kilónként kétszáz forintos burgonya.

Azzal együtt is kevésnek bizonyul majd a termés, hogy évről-évre kevesebbet fogyasztunk belőle. A KSH adatai szerint tíz éve még 42,6 kilogramm volt az egy főre jutó éves fogyasztás, ami 2010-re 29,1 kilogrammra csökkent, várhatóan pedig tovább apad. Jelenleg Magyarországon 22 ezer hektáron folyik burgonyatermesztés, éves átlagban 800 ezer tonna terem, idén azonban ennek csak a felét, mintegy 400-440 ezer tonnát lehetett betakarítani.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Hogyan kezeld kíméletesen a termést? (x)

A szántóföldi növénytermesztés kihívásaira keresi az ország a választ. Egyértelmű a szakmában, hogy a minőség fokozására ma már nem a piaci előny megszerzése miatt szükséges, hanem létkérés.

Támogatott tartalom

Egy bio lépéssel a peronoszpóra előtt (x)

A peronoszpóra a szőlő egyik meghatározó gombabetegsége. A fertőzésnek kedvező helyzetben és megfelelő védelem nélkül károsítása nyomán akár 80–100%-os lomb- és fürtkár is kialakulhat.

EZT OLVASTAD MÁR?