Sertéstelepi beruházások a Tedej Zrt.-ben

agrarszektor.hu
Több mint 1,3 milliárd forintot fordított a sertéstenyésztés fejlesztésére az elmúlt években a Tedej Agrártermelő és Szolgáltató Zrt. - közölte Bódi László, a hajdúnánási cég vezérigazgatója kedden.

AGROBÉRLET: 2 KONFERENCIA 1 HELYEN, KOMBINÁLT JEGGYEL 50% KEDVEZMÉNNYEL | AGROFOOD + AGROFUTURE

Az AGROFOOD 2024 konferenciánkkal egy helyen rendezzük meg az AGROFUTURE 2024 konferenciát május 23-án, melyre az érdeklődők kedvezményes, 50%-os jegyet vásárolhatnak 59 400 Ft + Áfa / fő áron.

Az AGROFUTURE 2024 konferenciánkkal egy helyen rendezzük meg az AGROFOOD 2024 konferenciát május 22-én, melyre az érdeklődők kedvezményes, 50%-os jegyet vásárolhatnak 56 900 Ft + Áfa / fő áron.

Részvételi szándékát az online jelentkezés során jelezheti a regisztráció második oldalán található megjegyzés mezőben az "AGROBÉRLET" kóddal.

A gazdaságban egy időben 17 000 sertés napi ellátását biztosítják. Évente 35 000 sertést értékesítenek legnagyobb részt belföldön, de szállítanak Szlovákiába és Romániába is - tette hozzá a szakember, hozzáfűzve, hogy a sertéságazatból 1,5 milliárd forint az árbevételük évente.

Bódi László beszámolt arról, hogy a Tedej Zrt. sertéstelepén számos korszerűsítő beruházást is végrehajtottak. Több mint 6000 új hizlaló férőhely létesült, ahol a gazdaságos termelés minden feltétele adott, így a kis élőmunka igény, a 3 kilogramm alatti fajlagos abrakfelhasználás, sertésenként napi 80 dekagramm súlygyarapodás.

A sertéstelep régi épületeit vagy elbontották és helyére újat építettek, vagy teljesen felújították. A felújítás nyílászárócserét, fal és tető hőszigetelést, szellőzés- korszerűsítést, etető-, itató- és karámrendszer-cserét jelent - sorolta a vezérigazgató.

Bódi László tájékoztatása szerint jelentős környezetvédelmi beruházást is megvalósítottak a gazdaságban: az 1300 kocás sertéstelepen 24 000 köbméteres fóliamedrű, szivárgásjelző rendszerrel ellátott hígtrágya-tározót létesítettek. A keletkezett hígtrágyát zárt csővezetéken juttatják a trágyakezelő telepre, ahol szeparátor segítségével híg és szilárd alkotóelemre választják szét. A híg részt szivárgásmentes tározókban fél évig tárolják, majd a szomszédos öntözőhálózatba juttatják és öntözésre használják - magyarázta a szakember.

A kijuttatott trágyalé biológiailag aktív, értékes tápanyag- utánpótlás a növények számára. A trágyalé kijuttatása évente 2 hetet vesz igénybe kétfős kezelő személyzet felügyelete mellett, ez a tartálykocsis kijuttatáshoz képest rendkívül hatékony, gazdaságos és környezetkímélő - jegyezte meg Bódi László. Hangsúlyozta: a fejlesztések eredményeként a Tedej Zrt. sertéstelepe teljesen megújult, és minden tekintetben fel tudja venni a versenyt a nyugati országok korszerű sertéstelepeivel.

(MTI)

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2024
Fenntarthatóság és innováció az agráriumban - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
AgroFood 2024
Élelmiszeripari körkép - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
EZT OLVASTAD MÁR?