2026. január 28. szerda Károly, Karola
Megszületett a megállapodás: ilyen gyümölcsökkel lehet tele Európa

Megszületett a megállapodás: ilyen gyümölcsökkel lehet tele Európa

agrarszektor.hu
Az Európai Szabadkereskedelmi Társulással (EFTA) 2023 júniusában aláírt szabadkereskedelmi megállapodásnak köszönhetően 2025. április 1-jétől Moldova vámok nélkül vagy jelentősen csökkentett vámtételek mellett exportálhat gyümölcsöt és más termékeket Svájcba, Norvégiába, Izlandra és Liechtensteinbe.

EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Ez azt jelenti, hogy a moldáv gazdák több gyümölcsöt értékesísthetnek külföldön, egyben az ország új befektetéseket vonzhat. A kulcsfontosságú termékek közé a szőlő, az alma, a szilva és a cseresznye tartozik, amelyeknek várhatóan több vevőt sikerül majd szerezni ezeken a piacokon - írja a FruitVeB.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Egy technológiai csomag - Számtalan előny (x)

‎Soha nem volt ilyen egyszerű kipróbálni a navigációt és elindulni a precíziós gazdálkodás felé. A gép korától és márkájától függetlenül a John Deere megoldásával most beléphet a precíziós világba.

EZT OLVASTAD MÁR?