Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!
A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A Nitrogénművek, Magyarország egyik legnagyobb ipari vállalata megegyezett hitelezőivel a kötvényállományának átütemezéséről - jelentette be Bige László tulajdonos a Trend FM műsorában. A társaság a 2025-ben lejáró, 200 millió euró értékű kötvényeinek futamidejét 2028. június 30-ig hosszabbította meg. A megállapodás éppen akkor született, amikor a nemzetközi hitelminősítők leminősítették a vállalatot. Bige László határozottan cáfolta a médiában megjelent csődközeli helyzetről szóló híreket.
A mi bankszámlánkon 50-100 millió euró pénz mindig van, és mi nem tartozunk senkinek. Soha nem is tartoztunk, és soha nem is fogunk
- hangsúlyozta a tulajdonos.
A kötvényhosszabbítás azonban nem volt költségmentes. A befektetők ezúttal biztosítékot kértek, így a vállalat jelzálogot ajánlott fel a Nitrogénművekre, valamint 2 százalékpontos kiegészítő kamatot vállalt.
Úgyhogy nagy valószínűséggel egy éven belül le fogjuk cserélni ezt a kötvényt, mert ez így drága nekünk
- ismerte el a vállalkozó.
A tulajdonos szerint a kötvény visszafizetését elsősorban a magyar különadók nehezítették meg. Ugyanakkor kiemelte, hogy a vállalat likviditása stabil, és a különadók esetleges eltörlésével újra nyereségesen működhetnek. Bige László arról is beszámolt, hogy a Nitrogénművek jelenleg 90-95 százalékos kapacitással üzemel, termékeit számos országba exportálja, és nincs értékesítési problémája. A műtrágya iránti keresletet szemléletesen indokolta:
Az emberek nem szeretnének leszokni az evésről. És ha nem szoknak le az evésről, akkor a műtrágyára óriási szükség van. Mert enélkül, ha nem lenne műtrágya a piacon, és ha nem használhatnának műtrágyát, a termésátlagok visszaesnének az 1920-as évek szintjére. El kellene dönteni, hogy a nyolcmilliárd emberből ki az az öt és fél, aki éhen hal
- fogalmazott a milliárdos.