Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A közleményben azt írták, hogy az intézet 2020 februárjától közvetlenül a rektor irányítása alá tartozik majd. A szarvasi hallgatók tanulmányaikat a Szent István Egyetemen fejezhetik be, vagy kifutó rendszerben Szarvason, vagy választásuk szerint Gödöllőn. Az intézet elsődleges feladata ezentúl agronómiai, biológiai, ökológiai, talajtani és környezettudományi témájú felnőttképzések és szakirányú továbbképzések szervezése, továbbá kutatás-fejlesztés a mezőgazdasági vízgazdálkodás és öntözés területén.
Az átszervezés hátterében a SZIE újrapozícionálása áll - közölték -, célul tűzték ki, hogy az intézmény megfeleljen a 21. századi kutatóegyetemi elvárásoknak, és már középtávon a világ száz legjelentősebb agrárorientációjú felsőoktatási intézménye közé kerüljön. Ezért a szenátus október 30-ai döntése értelmében az egyetem oktatást-kutatást végző szervezeti egységei intézeti struktúrában folytatják tevékenységüket.
A közlemény szerint országos tendencia a felsőoktatásba jelentkezők számának folyamatos csökkenése, ami különösen igaz az agrárképzésekre, ennek ellenére az elmúlt években a SZIE campusainak fenntartási költségei nem változtak, és ez egyre nagyobb terhet ró az intézményre. A kapacitások racionálisabb kihasználásával nemcsak a szarvasi kar, hanem az egész SZIE hatékonysága növelhető - jelezték. A SZIE korábban a Szeged-Csanádi Egyházmegye által fenntartott Gál Ferenc Főiskolának adta át a békéscsabai gazdasági, valamint a gyulai egészségügyi-szociális kart.