Nagy István: Csaknem 500 tejtermelő kapott támogatást telepkorszerűsítésre

MTI
Nagy István agrárminiszter tegnap Domonyban, a Holstein-fríz szarvasmarha tenyésztők egyesülete 30 éves jubileumi küldöttgyűlésén beszélt a tejágazat teljesítményéről, kilátásairól, az eddig kapott forrásokról és szót ejtett a készülő állattenyésztési törvényről is.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

Nagy István agrárminiszter tegnap Domonyban, a Holstein-fríz szarvasmarha tenyésztők egyesülete 30 éves jubileumi küldöttgyűlésén a készülő állattenyésztési törvényről is beszélt, amely "sikeres állattenyésztési korszakot alapoz meg". Leszögezte, hogy a kormány az új jogszabállyal is kiemelten támogatja a tejelőszarvasmarha-tenyésztőket. Elmondta, hogy

a világ tejtermelése 2027-re 22 százalékkal emelkedhet, a világpiaci felvásárlási ár pedig 16 százalékkal nőhet.
Nagy István (Fotó: MTI/Pelsőczy Csaba)

A bővülést pedig ki kell használnia a tejiparnak. A tejhozamot tekintve Magyarország a legelsők között van az EU-ban. Az ágazat 294 milliárd forintos termelési értékével az élelmiszeripar 11 százalékát adja, az élelmiszeripari beruházások csaknem 10 százaléka a tejfeldolgozáshoz kapcsolódik. A tejtermékgyártásban mintegy 100 cég működik, több mint 6600 embert foglalkoztatva. Együttes árbevételük meghaladta 2017-ben a 316 milliárd forintot, öt év alatt 14 százalékkal bővült - mondta, és példaként említette, hogy a boltok polcain 2010-hez képest négyszeresére nőtt a magyar előállítású UHT tejek aránya. Az agrárminiszter beszámolt arról is, hogy a tejágazatban tevékenykedő termelők 21,25 milliárd forint forráshoz jutottak 2018-ban,

állattartótelep-korszerűsítési támogatásban csaknem 500 gazdálkodó részesült, 26 milliárd forinttal.

Idén a tenyésztésszervezési támogatásokra 1,3 milliárd forint áll rendelkezésre, ebből 2019. május 10-ig több mint 492 millió forintot fizettek ki a tenyésztőszervezeteknek. Hozzátette, hogy a Holsten-fríz Tenyésztők Egyesülete közel 236 millió forintot kapott, és a tárca jövőre is a megemelkedett támogatási szintet kívánja fenntartani.

EZ IS ÉRDEKELHET

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Hogyan kezeld kíméletesen a termést? (x)

A szántóföldi növénytermesztés kihívásaira keresi az ország a választ. Egyértelmű a szakmában, hogy a minőség fokozására ma már nem a piaci előny megszerzése miatt szükséges, hanem létkérés.

Támogatott tartalom

Egy bio lépéssel a peronoszpóra előtt (x)

A peronoszpóra a szőlő egyik meghatározó gombabetegsége. A fertőzésnek kedvező helyzetben és megfelelő védelem nélkül károsítása nyomán akár 80–100%-os lomb- és fürtkár is kialakulhat.

EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 30. 06:02