Jön a magyar agrárium kihagyhatatlan toprendezvénye, az Agrárszektor Konferencia | 2023. november 29-30., Siófok
A rendezvény az éves agráresemények összegzése és értékelése mellett hosszabb távú jövőképet is felvázól a résztvevők számára a megalapozott fejlesztési és beruházási döntésekhez. A konferencián a hazai államigazgatási, banki, vállalati és érdekképviseleti szféra csúcsvezetői nyújtanak első kézből származó, releváns információkat, amelyek az agrárgazdaság valamennyi szereplője – a termelők, az élelmiszergyártók és a kereskedők – számára egyaránt hasznos tájékoztatásul szolgálhatnak.
SZAKTANÁCSADÓK FIGYELEM! - NEMZETI AGRÁRGAZDASÁGI KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT RENDEZVÉNY! 4-4 pont kapható az eseményen való részvételért. (A kredit pont érvényesítéséhez mindkét nap külön regisztráció szükséges a helyszínen!)
A fekete gólya 2014-es megjelenése és rendszeres visszatérése Visegrád környékére csakúgy, mint a rétisas fészekrakása Pilismarót közelében, világos bizonyíték arra, hogy Pilisi Parkerdő területe a természetközeli erdőgazdálkodás eredményeként kedvező élőhely a fokozottan védett fajok számára is - írja közleményében az Pilisi Parkerdő Zrt. Az erdőgazdaság által kezelt erdők számos állatfajnak adnak újra otthont: a Budai-hegységben néhány éve feltűnt a vadmacska, a Pilisi Parkerdőben gazdag denevérfauna él, a Visegrádi-hegységben és a Pilisben megtelepedet a mocsári teknős. A vizes élőhelyek védelmét szolgáló program a Pilisben és Visegrádi-hegységben található, több mint 100 erdei kistó rehabilitációjával nem csak a klímvadélemben fontos vízvisszatartást segíti, hanem az itteni gazdag állatviláguk fennmaradását is, hiszen ezek a vizes élőhelyek a fekete gólya táplálékát jelentő kétéltűek, valamint a hüllők kedvelt lakóhelyei. Az erdő védelmét, az ökológiai rendszer egyensúlyát segítik a Pilisi Parkerdő Zrt. madárvédelmi programja keretében létesített, különböző méretű és elhelyezésű odukat tartalmazó telepek, amelyek a rágcsálókra vadászó bagolyfélék mellett a hernyókat, rovarokat pusztító énekesmadaraknak, de mókusoknak, fokozottan védett peléknek, sőt, poszméheknek is lakóhelyet nyújtanak.

- mondta Dr. Csépányi Péter, a Pilisi Parkerdő vezérigazgató-helyettese.
Az élőhelyek és az élővilág védelmét az erdőlátogatók is segíthetik: ha kirándulásaik során nem térnek le a kijelölt turista-útvonalakról, kutyájukat - amennyiben négylábú barátjukkal érkeznek - pórázon vezetik és persze nem hagynak szemetet maguk után, akkor a nem zavarják meg a vad és az erdő nyugalmát, életmódját. Az erdőben ugyanis nem mi, emberek, hanem a vadon élő növény és állatfajok sokasága van otthon. Ha tiszteljük az erdőt, sem tudatosan, sem önszántunkon kívül nem teszünk kárt benne és szívesen látott, jó vendégei leszünk.