Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A rendezvényre idén először konferencia előesttel is készülünk!
Regisztráljon most még EARLY BIRD áron!
Az Állategészségügyi Világszervezet megalkotott egy előremutató dokumentumot, melyben az általános elvárásokon túl igyekszik irányt mutatni annak elérésében, hogy a növekvő népesség ellátása mellett miként lehet az állattenyésztés fenntarthatóbb - írta meg a NAK. Miközben előtérbe helyezi az állategészségügyi szempontok mentén történő gondolkodás fontosságát és az állatjólétet, nem feledkezik meg az élelmezésbiztonság megtartásáról és a vidéken, vagy szegényebb régiókban élő lakosság megélhetéséről sem. Kiderül belőle, hogy az egészséges állatok termelékenysége mennyivel magasabb, miközben az állatbetegségek elkerülésére tett intézkedések hogyan csökkentik a környezeti lábnyomot. Az Agrárkamara fontosnak tartja, hogy minden lehetőséget megragadjon annak érdekében, hogy megmutassa a gazdasági állatok tartásával kapcsolatos jó gyakorlatokat és pozitív hozadékokat.
A jelenlegi online környezetben sajnos gyorsan terjednek a negatív és akár ellenőrizetlen forrásokból származó információk, amelyek beárnyékolják azoknak az állattartóknak az áldozatos munkáját, akik a nehéz gazdasági körülmények közt is az európai standardoknak megfelelően, lelkiismeretesen végzik a munkájukat.
A NAK úgy hiszi, hogy ha az ember képes bemutatni a termelésben részt vevő állatok jólétéről való gondoskodást, akkor a fogyasztók bizalommal fognak fordulni az iparág felé és többet szeretnének majd tudni például az állatok jelentőségéről azoknak a területeknek a hasznosításában, amelyek másként élelmiszer termelésére nem alkalmasak. Emellett megismerik majd ezek fontosságát a humán élelmiszer termelésekor keletkező melléktermékek hasznosításában, és még további számos előnyét a létezésüknek. A józan és kíméletes állattenyésztési rendszerek kialakítása előfeltétele az ágazat pozitív társadalmi megítélésének, azon gyakorlatok elterjedésének, melyek nem csak az állat szempontjából, hanem a társadalmi-gazdasági értelemben vett jóléti szükségleteket is kielégítik a negatív környezeti és egészségügyi hatások minimalizálása mellett. Az eredeti dokumentum angol nyelven ezen a linken érhető el, a magyar fordítás pedig megtalálható a NAK kiadványai között.