Hihetetlen, ami a vágóhidakon zajlik itthon: mi történik ezekkel húsokkal?
Rendkívüli módon felpörögtek a magyar vágóhidak az idei év első három hónapjában.
Rendkívüli módon felpörögtek a magyar vágóhidak az idei év első három hónapjában.
Megduplázta 15 milliós vágókapacitását a debreceni székhelyű Tranzit Csoport Nyírbátorban.
Csaknem kétszeresére emelkedett a bikavágások száma az év első felében, a kacsáké viszont megfeleződött.
A járvány rombolta leginkább az ágazat fejlődési lehetőségeit az elmúlt időszakban.
Megnyitása óta a legnagyobb mínusszal zárta a 2023-as évet a csengelei kóser vágóhíd.
A húsipar szereplőinek is alkalmazkodniuk kellett a megváltozó termelési, illetve fogyasztási körülményekhez.
Továbbra is csökken a sertés- és marhavágások száma Magyarországon, de feljövőben vannak a baromfi- és a juhvágások.
Száz éve kezdődött és ma is folyamatosan fejlődik az iparszerű baromfi-feldolgozás Szentesen.
Fontos részleteket közölt az elnök-vezérigazgató az élelmiszeripari terveikről.

Megszüntette az agrárminisztériumot és a sertéstenyésztést is jelentősen átalakítaná a dán kormány.
A kaprot általában nem termesztjük, az csak bejön a kertbe és akkor ott is hagyjuk.
2026 májusában a magyar gazdák 68,2 százalékkal több traktort vettek, mint egy évvel korábban.
A zöldség hosszú utat tett meg az amerikai őshazából addig, hogy a magyar konyha egyik szimbólumává vált.
Az olívaolaj-ágazat szereplői ma már a gazdasági fenntarthatatlanságot, a növekvő költségnyomást és a jövedelmezőség romlását érzik a legnagyobb kockázatnak.