Növekszik a kínai borimport

agrarszektor.hu
A bérek és a jövedelmek növekedésével párhuzamosan a borfogyasztás, azon belül pedig az importált borok fogyasztása is növekszik Kínában - számol be az MTI.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!

A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

Tavaly Kína 241 millió liter palackozott bort importált, 65 százalékkal többet, mint 2010-ben - írja a sina.com kínai hírportál.

Az összes országba érkező bor java, 117,9 millió liter Franciaországból származik, mintegy 33 millió liter Ausztráliából, 19-19 millió liter Spanyol- és Olaszországból. A legkedveltebb importországok közé Chile és az Egyesült Államok tartozik még.

Kínában az eladott borok mennyisége 2006 és 2011 között csaknem megháromszorozódott, az előzetes becslések szerint tavaly már másfél milliárd palack fogyott. Ez a szám 2015-re hárommilliárd palackra nőhet, s ezzel a jelenleg ötödik Kína - az Egyesült Államok, Olaszország, Franciaország és Németország után - bebiztosítja az öt legnagyobb borpiac közti helyét.

Jóllehet az importált borok csak az összfogyasztás 15 százalékát teszik ki, ezek a hazaiaknál többnyire jóval drágábbak, s így az értékesítés 40 százalékát adják. A jövőben az import növekedésére lehet számítani, 2015-re az Egyesült Királyság után érték alapján Kína lehet a világ második legnagyobb borimportőre.

 

forrás: MTI

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Majd a mázsa megmondja! (x)

KWS repcehibridek: piacvezető stabilitás, modern genetika és kiemelkedő terméseredmények 2025-ben is.

EZT OLVASTAD MÁR?