Ilyennel etetnek bennünket? - Gyanús csirkehúsra csapott le a NAV

agrarszektor.hu
Két tonna lejárt szavatosságú és egy tonna jelöletlen, bizonytalan eredetű csirkehúst találtak egy hajdúnánási vágóhídon a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy ekáer-ellenőrzés (elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer) keretében. Elrendelték a megsemmisítést.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!

A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

Eljárás indult annál a vállalkozónál, akinek hajdúnánási vágóhídján két tonna lejárt szavatosságú és egy tonna jelöletlen, bizonytalan eredetű csirkehúst találtak - közölte az MTI-vel Kiss Nóra, a NAV hajdú-bihari vámszakmai sajtóreferense. A kormányhivatal elrendelte a fagyasztott élelmiszerek megsemmisítését, mivel nem felelnek meg a minőségi szabályoknak.

A gazdálkodó több telephelyén is ellenőrizték a foglalkoztatottak bejelentését. Kiderült, hogy több mint 60 személyt munkaerő-kölcsönzés keretében foglalkoztattak, ezek jogszerűségét a pénzügyőrök tovább vizsgálják.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Majd a mázsa megmondja! (x)

KWS repcehibridek: piacvezető stabilitás, modern genetika és kiemelkedő terméseredmények 2025-ben is.

EZT OLVASTAD MÁR?