Hogyan juthatunk agrártámogatásokhoz 2026-ban?
A Portfolio Csoport Agrárium 2026 Konferenciája a tavasz egyik legjelentősebb agrárszakmai eseménye. Olyan évindító jellegű rendezvény, amely arra törekszik, hogy bemutassa mindazokat a lényeges szabályozási, piaci, támogatási, finanszírozási és jövedelmezőségi változásokat, amelyek meghatározzák az agrárgazdasági szereplők tevékenységeit 2026-ban.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők, ökogazdák, fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Elég kevés idejük volt az érintett gazdálkodóknak a szükséges papírmunkát elvégezni, hiszen az ebben illetékes VM rendeletet most, november 9-én módosította a szaktárca, azokra vonatkozik ez, akik támogatásért folyamodtak, mivel figyelemmel kísértek, felszámoltak, vagy védekeztek bizonyos állatbetegségek, kiváltképp a zoonózisok ellen.
A VM módosítása szerint a szalmonellózis elleni védekezésben rendelkezésre álló keret eddigi 500 millió forintos keretét, bizonyos átcsoportosításokkal 850 millió forintra emelte. A gazdálkodók szempontjából az is nagyon fontos, az eredetileg 2010. szeptember 10-20. közötti beadási határidőt november 22-33. közé tolják ki.
Ez természetesen csak azokra vonatkozik majd, akik eleget tettek az eredeti FVM rendeletben megjelent kötelezettségeiknek, tehát az első és második negyedévre vonatkozóan együttesen 2010. augusztus 20-30. között, illetve a harmadik negyedévre és október hónapra vonatkozóan együttesen november 15-ig a tárgyidőszak költségeit igazoló bizonylatok másolatát benyújtja az illetékes Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalnál.




