Bemutattuk az Európai Parlamentben a szója nyilatkozatot

agrarszektor.hu
Bemutatta Magyarország az Európai Parlament (EP) mezőgazdasági és vidékfejlesztési bizottságában az Európai Szója Nyilatkozatot. A dokumentumot magyar-német kezdeményezésre július 18-án tizennégy uniós tagállam írta alá Brüsszelben.

Jön a magyar agrárium kihagyhatatlan toprendezvénye, az Agrárszektor Konferencia | 2023. november 29-30., Siófok

A rendezvény az éves agráresemények összegzése és értékelése mellett hosszabb távú jövőképet is felvázól a résztvevők számára a megalapozott fejlesztési és beruházási döntésekhez. A konferencián a hazai államigazgatási, banki, vállalati és érdekképviseleti szféra csúcsvezetői nyújtanak első kézből származó, releváns információkat, amelyek az agrárgazdaság valamennyi szereplője – a termelők, az élelmiszergyártók és a kereskedők – számára egyaránt hasznos tájékoztatásul szolgálhatnak.

SZAKTANÁCSADÓK FIGYELEM! - NEMZETI AGRÁRGAZDASÁGI KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT RENDEZVÉNY! 4-4 pont kapható az eseményen való részvételért. (A kredit pont érvényesítéséhez mindkét nap külön regisztráció szükséges a helyszínen!)

Magyarország a GMO-mentes fehérje önrendelkezést célzó kezdeményezések és programok élére állt az Európai Unióban - hangsúlyozta Nagy István, az Földművelésügyi Minisztérium államtitkára, aki német kollégájával együtt mutatta be a szója nyilatkozatot az EP-képviselőknek. Magyarország agrárpolitikájában - tette hozzá a tárca közleménye szerint - stratégiai jelentőséggel bír a fehérjetakarmány-előállítás ösztönzése, valamint a GMO-mentes fehérjeforrás biztosítását célzó eszközrendszer megteremtése az állattenyésztés számára. A pillangós növényeknek alapvető szerepük van a fenntartható mezőgazdaságban, az élelmiszerellátás biztonságában, az éghajlatváltozás hatásainak enyhítésében, és az egészséges táplálkozásban.

VETNE, ARATNA VAGY PERMETEZNE? - Tervezzen előre részletes agrometeorológiai előrejelzesünkkel!
Nézze meg, milyen idő lesz a napokban:
 

Az államtitkár szerint tudatosítani kell az európai fogyasztókban, hogy a fenntartható mezőgazdasági termelés többek között olyan technológiák ötvözését jelenti, amelyek megőrzik a talaj termőképes állapotát, nem szennyezik a felszín alatti vizeket, figyelembe veszik a biológiai sokféleséget és megóvják a genetikai erőforrásokat. A kormány úgy véli, a versenyképes és fenntartható élelmiszertermelés jövője a GMO-mentes termelésben van. A GMO-mentes élelmiszer-előállítás megalapozására Magyarország 2013-ban fehérjeprogramot indított, amelyben a hüvelyes növények kiemelt szerepet töltenek be. Európának is új, átfogó fehérjepolitikára van szüksége a mezőgazdaságban és az élelmiszer-előállításban, és el kell érni, hogy az élelmiszerek és az állati takarmányok ne függjenek a GMO-s importszójától.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Hízásnak indulhat a magyar mangalica?
Állat

Hízásnak indulhat a magyar mangalica?

Az elmúlt évek válságsorozata a mangalicásokat is megviselte, most azonban rendeződni látszik a piac, elsősorban az export élénkülése miatt.

KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2023
Az év legkiemelkedőbb 2 napos agrárgazdasági eseménye Siófokon!
Portfolio Investment Day 2023
Money, Money, Money - lakossági befektetési konferencia.
Budapest Economic Forum 2023
Előadóink között: Bod Péter Ákos, Surányi György, Nagy Márton, Navracsics Tibor, Papi Laura.
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2023. október 3. 06:06