Óriási vihar jöhet csütörtökön: mutatjuk, hova csaphat le jégeső is
agrarszektor.hu
2024. május 2. 09:01
Link a vágólapra másolva
Viharosra fordul az időjárás a szünnap után Magyarországon. Csütörtökön rákapcsol az ég, délután zivatarok, heves viharok jöhetnek.
Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
Csütörtök reggel helyenként már záporos lesz az idő, de napközben a napsütés még nem marad el. Az előrejelzések szerint délutántól várhatjuk egyre több helyen délnyugat felől, hogy elered az eső, sőt kiadósabb záporok és zivatarok alakulnak ki - írja az Időkép. A frontmentes, nyugodt, napos, nyáriasan meleg idő csütörtökön tehát viharosra fordul. Többségében a Dunántúlon várhatjuk a műsort, északkelet, kelet kevés öntözést kap. Előbbi tájakon lokálisan akár 25-35 mm leeshet, a villámlás mellett apró szemű jégeső előfordulhat. Az utakon készülhetünk vízátfolyásokra, heves viharban a látótávolság csökkenésére, valamint viharos széllökések dobálhatják az autókat. Még kora nyárias tartományban alakul a hőmérséklet, de a zivatarok rövid idő alatt jelentősen lehűthetik a levegőt.
Pénteken a nyugati, déli tájakon visszaesik a hőmérséklet, 15-20 fok várható, északkeleten marad a 26-27 fokos meleg. Ezen a napon hasonló lesz a csapadékeloszlás, nyugaton tartós eső eshet. Hétvégén elszórtan, de egyre kevesebb helyen valószínű zápor, zivatar kialakulása.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.