Hatalmas viharok csapnak le az országra: fel kell készülni, nincs még vége

Hatalmas viharok csapnak le az országra: fel kell készülni, nincs még vége

agrarszektor.hu
Mozgalmasabbra fordul időjárásunk, nyugat felől ugyanis egy hidegfront közelíti meg térségünket, melynek déli ágán a Földközi-tenger középső medencéje fölött egy mediterrán ciklon is kialakul. A két légköri képződmény előterében dél-délnyugat felől labilisabb, nedvesebb léghullámok érkeznek, ezek pedig kedvező feltételeket nyújtanak záporok, zivatarok kialakulásához.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

Zivatar egyébként már ma reggel, kora délelőtt is előfordult elszórtan az országban, Kalocsa környéke például jó kis öntözést kapott. Zivatarokra nagyobb számban vasárnap és hétfőn számíthatunk. Országos, az aszályt megszüntető esőre sajnos ezúttal sem kell számítani. A záporok, zivatarok inkább csak lokálisan enyhíthetnek a szárazságon, viszont ott, ahol több intenzív csapadékgóc is áthalad, akár 30-50 milliméter is összegyűlhet hétfő estig. Kedden, államalapításunk ünnepén már kevesebb helyen, de elszórtan még továbbra is megzavarhatják záporok, zivatarok a  napos időszakokat - írja az Időkép.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?