Érkezik a hidegfront, esőt is hoz magával

Érkezik a hidegfront, esőt is hoz magával

MTI
Európában változékony, idehaza egyre inkább csapadékos időjárás várható. Nyugat felől egy hidegfront éri el az országot, amely csapadékot is hoz a hétvége folyamán. Komoly lehűlés nem várható, de marad az évszakra jellemzőnél hűvösebb időjárás.

Európa nagyobb részének időjárása továbbra is mozgalmas. A délnyugat, illetve északkelet felől benyúló anticiklonok által közrezárt részen általában ciklonális hatások érvényesülnek. Eső, záporeső, zivatar több helyen, elsősorban az alacsony nyomású légköri képződmények, illetve a frontjaik mentén fordul elő.

A hőmérséklet továbbra is nagyobb területen elmarad az ilyenkor szokásostól, Közép-Európában több helyen mérnek 24, 25 fok alatti maximumot. Mindeközben a Skandináv-félsziget északi részein, Finnországban, Északnyugat-Oroszországban továbbra is előfordulnak 30 fok körüli, a déli, délkeleti országokban pedig azt meghaladó csúcsértékek.

A Kárpát-medencét ugyanakkor hidegfront éri el, amelynek hatására vasárnap estig elszórt jelleggel előfordulhat zápor, zivatar, és néhány fokkal a hőmérséklet is visszaesik. Idehaza szombaton gomolyfelhő-képződésre számíthatunk, illetve nyugat felől felhősödés kezdődik,

A kora esti órákig csak kevés helyen, főként az északi és nyugati tájakon alakulhat ki dörgéssel, villámlással kísért csapadékgóc. Ezt követően azonban nyugat felől megnövekszik a csapadék esélye, amelynek a súlypontja idővel kelet felé tevődik: éjszaka nagyobb számban az északnyugati, északi, napközben egyre inkább a keleti országrészben fordulhat elő zápor, zivatar, de nem mindenütt fog esni.

A délies, majd éjszakától a fokozatosan északnyugatira forduló szelet élénk, helyenként erős lökések kísérhetik. Zivatarok környezetében viharossá is fokozódhat a szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 14 és 21 fok között alakul.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Talajkezelések búzavetés előtt (x)

Kukorica vagy kalászos után vetett kalászosokban a Fuzárium fajok szaporító képletei a talajban felszaporodhatnak, elsősorban a talajban található növényi maradványokon telelnek át.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?