A HungaroMet tájékoztatása szerint szerdán a délutáni órákban északkeleten előfordulhat egy-egy zivatar apró szemű jég kíséretében. Mindezek miatt két megyére is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki mára.

A HungaroMet tájékoztatása szerint szerdán a délutáni órákban északkeleten előfordulhat egy-egy zivatar apró szemű jég kíséretében. Mindezek miatt két megyére is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki mára.



Öt megyére is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki keddre Magyarországon zivatar veszélye miatt.

Nyarat idéző zivatarok alakultak ki a nyári időszámítás utolsó estéjén hazánkban.

Elsőfokú figyelmeztetést adtak ki keddre zivatar veszélye miatt egy megyére itthon.

A legfőbb veszélyforrást a heves kifutószél, valamint a nagy méretű jégeső jelentik.

Elsőfokú figyelmeztetést adtak ki keddre 6 megyére is Magyarországon zivatar veszélye miatt.

A Meteorológiai Szolgálat tájékoztatása szerint júniusban ritkaságnak számítanak a keddihez hasonló szupercellák.

Az invazív fajok térnyerés egyre súlyosabb gondot okozhat évről évre hazai és globális szinten is.
Tragikus a helyzet, ez lehet a magyar kukorica legsúlyosabb éve.
Országszerte egyre nagyobb kihívást jelent a megfelelő mennyiségű tömegtakarmány biztosítása.
Átfogó és független tudományos vizsgálat indul a hazai jégkármérséklő rendszer, a JÉGER működésének és hatásainak értékelésére.
Az alföldi és északkelet-magyarországi gazdák leszavazták a rendszert, a Dunántúlon a többség tovább működtetné.