Hogyan juthatunk agrártámogatásokhoz 2026-ban?
A Portfolio Csoport Agrárium 2026 Konferenciája a tavasz egyik legjelentősebb agrárszakmai eseménye. Olyan évindító jellegű rendezvény, amely arra törekszik, hogy bemutassa mindazokat a lényeges szabályozási, piaci, támogatási, finanszírozási és jövedelmezőségi változásokat, amelyek meghatározzák az agrárgazdasági szereplők tevékenységeit 2026-ban.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők, ökogazdák, fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Október közepén egy előre bejelentett szünetet tartottak az árverési csarnokokban - ez az első héten betakarított nagy volumenű áru miatt következett be. Érdekesség, hogy a piacvezető Albert Heijn ezen a héten promóciót indított, amelynek keretében darabonként 1,49 euróért (Ft 584/kg) kínálja a karfiolt. Mivel a vállalat jellemzően nem az árutőzsdéről szerzi be az árut, a promóció hatása várhatóan korlátozott marad. Az Aldi üzleteiben is akcióban tartják a karfiolt - írja a FruitVeB. A kereskedők szerint az exportkereslet továbbra is élénk, mind a déli, mind az északi európai piacokon aktív értékesítés tapasztalható.
Október első hetében BLE közzétette a 2024-es német karfiolimport adatokat. Ezek szerint Németország legnagyobb beszállítója a tavalyi évben a korábbi második helyről az élre ugró Olaszország (31,7 ezer tonna), Spanyolországnak tavaly már csak az ezüstérem jutott (31,4 ezer tonna), míg a harmadik helyet Franciaország (11,6 ezer tonna) szerezte meg Hollandia (5 ezer tonna) előtt. Németországban október elején a nagykereskedelmi árak immár három hete a sokéves átlag alatt mozognak, ami az aktuális kereslet-kínálati viszonyokat tükrözi.











