A legmelegebb éjszakát a Viharsarok tudhatja maga mögött, az ott élőknek 20-22 fokos minimumokban kellett átvészelniük az alvást. A következő napokban is többfelé maradnak a trópusi éjszakák, nem beszélve a napközbeni forróságról - írja az Időkép. Mivel a kánikula nem tágít, a lakásokat érdemes csak az éjszakai, hajnali órákban átszellőztetni, napközben pedig teljesen sötétíteni.
A nehéz ételek helyett válasszunk könnyű vacsorát, és gondoskodjunk a folyamatos folyadékpótlásról, mert a szervezetünk az ilyen forró éjszakákon nem tud megfelelően regenerálódni.











