Nem olcsóbb a vendégmunkás, de magyarok már nem jelentkeznek álláshirdetésre
A mezőgazdasági cégek is rászorulnak a munkaerő-importra, helyben már nem lehet toborozni új munkaerőt.
Az 53/2020. (X. 27.) AM Rendelet 3. § (1) bekezdés alapján, támogatásra jogosult az a kérelmező, aki nem minősül nehéz helyzetben lévő vállalkozásnak. A 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet 6. § (1a) bekezdése alapján, az Európai Bizottságnak 2014. augusztus 1-jét megelőzően bejelentett létező támogatási program esetén egy vállalkozás a (2) és (3) bekezdés szerinti feltételek valamelyikének fennállása esetén akkor tekinthető nehéz helyzetben lévőnek, ha képtelen - akár saját erejéből, akár a tulajdonosai, részvényesei vagy hitelezői által biztosított források révén - arra, hogy megállítsa a veszteségek halmozódását, amely valamely hatóság beavatkozása nélkül azt eredményezné, hogy rövid- vagy középtávon feladja üzleti tevékenységét.
(2) Valamely vállalkozás méretétől, illetve a körülményektől függetlenül akkor minősül nehéz helyzetben lévőnek, ha
a) korlátolt felelősségi alapon működő társaság esetén jegyzett tőkéjének több mint a fele nincs meg, és annak több mint egynegyede az előző 12 hónap során veszett el,
b) olyan társaság esetén, ahol legalább egyes tagok korlátlan felelősséggel bírnak a társaság tartozásai tekintetében, a társaság könyveiben kimutatott tőkének több mint a fele nincs meg, és annak több mint egynegyede az előző 12 hónap során veszett el vagy
c) az adott vállalkozás - függetlenül a jogi formától - a saját joga alapján megfelel a fizetésképtelenségi eljárásról szóló uniós rendelet szerinti fizetésképtelenségi eljárás kritériumainak.
(3) Valamely vállalkozás a (2) bekezdésben meghatározott feltételek hiányában különösen olyan esetekben is nehéz helyzetben lévőnek tekintendő, ha veszteségei nőnek, forgalma csökken, leltári készletei felhalmozódnak, fölös kapacitása megemelkedik, megrendelés-állománya jelentős mértékben csökken, pénzforgalma csökken, adóssága nő, a nettó eszközérték leírása csökken vagy teljesen leírásra kerül.
A mezőgazdasági cégek is rászorulnak a munkaerő-importra, helyben már nem lehet toborozni új munkaerőt.
A szakemberek szerint a pályázatok kiírásától és ezek elbírálásától függ a magyar gazdák gépbeszerzési kedve.
A növénytermesztők és az állattenyésztők is lehetnek nyertesei, de akár vesztesei az elkövetkezendő éveknek.
A döntés újabb mérföldkő az ehető rovarok európai élelmiszerpiacon való megjelenésében.
2024 decemberében a hazai termelésű vágósertés termelői ára 10 százalékkal alacsonyabb volt, mint az előző év azonos időszakának átlagára.
Ismerd meg a Phylazonit újdonságait az AGROmashEXPO-n, 2025. január 22-25 közt! D pavilon 20. stand! Innovatív megoldások a talaj és növény egészségéért!