Ismét óriási csapadékhiánnyal indul a szezon, de nem nálunk a legrosszabb a helyzet

Ismét óriási csapadékhiánnyal indul a szezon, de nem nálunk a legrosszabb a helyzet

agrarszektor.hu
Ismét egy száraz évnek nézünk elébe? Most a leginkább az olaszok, a spanyolok, a portugálok és a görögök szenvednek, de Franciaország déli területei is érintettek. A franciák esetén ebben a régióban ez már a harmadik száraz szezonkezdet. Magyarországon sem túl jó a helyzet, de nem is a legrosszabb.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

Ősszel még azon aggódtunk, hogy a meleg miatt nem tudott megedződni a búza, mi lesz, ha jön a januári fagy? Aztán 40 éve nem látott hőség érkezett a normális esetben leghidegebb hónapban. Mindez meglehetősen kevés csapadékkal párosult, ami Európa fontos agrárterületeit is érintette. A MARS jelentése szerint most a németeket és a lengyeleket megkímélte az időjárás, ahogy Magyarországot is, ám Franciaország déli területein, Portugália, Spanyolország, Görögország, Olaszország és Románia nagy részén nagyon száraz a föld.

Olaszország és Görögország egyes részein az elmúlt időszakban kevesebb, mint 10 mm eső hullott, a csapadékmennyiség 80 százalékkal van a sokéves átlag alatt.

A MARS február 21-ig szóló előrejelzése a következő napokban is a sokéves átlag feletti hőmérsékletet valószínűsít, Észak- és Kelet-Európában 6-8 fokkal is meghaladhatjuk a normális értékeket. Magyaroszágon a sokéves átlagot 4-6 fokkal meghaladó hőmérséklet várható.

A csapadék mennyisége Portugáliában, Spanyolországban, Olaszországban, Romániában, Magyarországon, Szlovákiában és Franciaország nagy részén 10 mm alatt lesz az előrejelzett időszakban. Az őszi vetésű kultúrák egyelőre még bírják a vízhiányt, de a tavasznak nagy mennyiségű esőt kell hoznia ahhoz, hogy normális legyen az aratás, és a vetés is sikerüljön.

Március 3-án rendezi meg Agrárium 2020 című évindító konferenciáját Kecskeméten a Portfolio Csoport. Az esemény gyakorlati szempontokat figyelembe véve ad választ a gazdasági döntéseknél felmerülő fontos kérdésekre. Ha tájékozott akar lenni az új évben, ne hagyja ki az Agrárium 2020 konferenciát március 3-án Kecskeméten!
Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

A KWS mátrix bevált a gyakorlatban! (x)

Komoly kukoricatermesztési megpróbáltatás volt az idei évjárat a Zsámbéki-medencében is. A KWS TOP4 kockázatkezelési rendszere 230 hektáron bizonyította átlag feletti képességét Pátyon.

EZT OLVASTAD MÁR?