Legyen Ön is Extra Early Bird | Agrárszektor 2025 konferencia
Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, az év egyik legrangosabb agrárszakmai eseményére.
A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.
Pontosításra került a zöldugar fogalma, mely szerint a zöldugar: olyan, legalább tárgyév szeptember 30-ig fennálló zöldnövényi borítottság, amelyet a pályázati felhívás 8. melléklet szerinti legalább három faj - amelyből legalább egy évelő szálas pillangós - vetésével alakítottak ki. Kibővítésre került a zöldugar növényfajok listája és pontosításra került egyes fajok elnevezése:
- Csenkeszperje (Réti csenkesz x Olasz perje)
- Hibrid perje (Korcsvadóc) (Réti csenkesz x Angol perje)
- Útifű
Meghatározásra került, hogy milyen hasznosításként lehet elszámolni a vetésszerkezeti előírások esetén azon zöldugar hasznosítást, amely kizárólag évelő szálas pillangós takarmánynövényből áll. E szerint, ha a tárgyévi egységes kérelemben az adott tábla elfogadott hasznosítása zöldugar és a zöldugar kizárólag évelő szálas pillangós takarmánynövényből áll, abban az esetben az adott tábla zöldugar hasznosításként kerül figyelembevételre a vetésszerkezeti előírások teljesítésének vizsgálatánál.
Továbbá kibővítésre került a tápanyag-gazdálkodási terv saját gazdaságra való készítése során figyelembe vehető felsőfokú végzettségek listája. További részletek a KAP Nemzeti Irányító Hatóság által kiadott közleményben érhetők el.