Mostantól csak ott kaszálnak rendszeresen, ahol az közlekedésbiztonsági szempontból szükséges - közölte a Budapesti Közművek. Az egyelőre május végéig életbe léptetett eljárásrend célja a zöldfelületek vízháztartásának javítása, ökológiai értékének megőrzése, valamint a talajvédelem - tették hozzá. A Főkert szakemberei az utak, járdák, kerékpáruatk mellett továbbra is elvégzik az úgynevezett kontúrkaszálást, vagyis egy keskeny sávban alacsonyan tartják a gyepet, így a növényzet nem nő rá a burkolatra és nem akadályozza a haladást. A parkokban a Főkert mostantól ritkábban kaszál, és a gyepet akár 5 centiméterrel is magasabban tartja - fejtették ki.

Dönteniük kell a magyar gazdáknak: sokaknak ezen múlhat most a jövője
Az elmúlt évek szélsőséges időjárása egyre világosabban jelzi, hogy a száraz időszakokra való felkészülés ma már a gazdálkodás alapfeltétele.










