A szerdán megtartott kormányülés utáni sajtótájékoztatón Magyar Péter kiemelt témaként beszélt a vízügyről. A miniszterelnök és Gacsályi József az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgató-helyettese a hazai vízhelyzet állapotával kapcsolatban elmondták, bár a helyzet jelenleg elkeserítő, van jó hír is.
A KEOP programnak köszönhetően 257 milliárd forintnyi fejlesztés fog megvalósulni
Ugyanakkor azt is elmondták, hogy még a héten vis maior helyzetet fognak hirdetni az aszályhelyzet miatt. A sajtótájékoztatót követően a kérdésekre válaszolva a miniszterelnök kiemelte:
létrejön egy vízügyi koordináló központ és egy alap is. Bizonyos kötelezettségeket ilyenkor el tudunk és el is kell engednünk a gazdáknak, illetve ott van a 30 napos kedvezményes vízkivitel lehetőséges is.











