
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Éves szinten mintegy 14 millió liter tejet értékesítünk. Az egy nap alatt előállított zsír és fehérje szárazanyag előállításunk pedig tehenenként 3 kilogramm, amit csak az USA telepeinek legfelső 5 százaléka tud produkálni - mondta el Sukola András, a beledi Extra Tej Kft. cégvezetője. A szakember beszélt arról is, hogy bár az elmúlt év második felében már veszteséges volt a tejértékesítés, az első félév eredményeinek köszönhetően pozitív évet zárhattak 2023-ban. A jövőbeli terveiket illetően a cégvezető elmondta, hogy szeretnék folytatni a technológiai fejlesztéseket, valamint új borjúnevelőt és növendékistállókat létesíteni. A Portfolio Csoport 2023-ban is díjazta a legsikeresebb és legkiemelkedőbb agrárgazdasági szereplőket, 2023-ban a Portfolio az Év állattenyésztője díjat Sukola András kapta.
Több videóA precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.