
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Kulik Zoltán, a Vitafort Zrt. vezérigazgatója a Portfolio Agrárszektor 2019 konferencián adott interjút az agrárszektor.hu-nak.
Az alábbi kérdésekre kerestük a választ:
- A hazai állatállomány stagnál, illetve nem növekszik igazán látványosan. A külpiac terjeszkedésben mely célpiacokon lát üzleti lehetőséget takarmányértékesítésben a Vitafort?
- Dabasi telephelyükön a tervek szerint jelentős robotizációs és automatizációs beruházást valósítanak meg. Hol tartanak ennek előkészületei, és mit várnak a fejlesztésektől?
- Jövőre megkezdődnek Magyarországon a sertéseknél és baromfiknál az etetési kísérletek rovarfehérjékkel. Van-e fantázia abban, hogy a takarmányok fehérjetartalmát rovarokból származó fehérjék alkossák, és a Vitafort részt vesz-e a kísérletekben?
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.