
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A március 21-én megrendezésre kerülő Agrárium 2023 konferencián Hollósi Dáviddal, MKB Bank Nyrt. és Takarékbank Zrt. Agrár- és Élelmiszeripari Üzletágának ügyvezető igazgatójával beszélgettünk az alábbi kérdésekről:
- Drasztikusan változó gazdasági és finanszírozási környezet, növekvő infláció és emelkedő kamatok hogyan alakítja át az agrárium finanszírozását?
- Vajon elég lesz az alacsony kamatok időszakában felhalmozott beruházási többlet a következő nehéz évekre?
- Mik a várakozások az idei és a következő évre? Mikorra valósulhat meg a helyrerázódás, mikor kezdhetnek el csökkenni a kamatok?
Az évkezdet egyik legfontosabb rendezvényén közel 500 fő volt jelen: gazdálkodók, őstermelők, családi gazdálkodók, egyéni és társas vállalkozások, államigazgatási szektor, a vállalati-üzleti- és a banki és a szakmai-érdekképviseleti szektor egyaránt.
Találkozzunk novemberben, az Agrárszektor konferencián!
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.