
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Szabó Levente, a KITE Zrt. vezérigazgatója a Portfolio Agrárszektor 2019 konferencián adott interjút az agrárszektor.hu-nak.
Az alábbi kérdésekre kerestük a választ:
- Tavaly a legnagyobb agrárintegrátornak számító KITE Zrt. 290 milliárdos forgalmat ért el. Az idén átlépik-e a 300 milliárdos határt?
- A forgalom legnagyobb része az inputanyagok – a vetőmagok, a növényvédő szerek és a műtrágyák – értékesítéséhez kapcsolódik. Itt hogyan nőtt a KITE piaca az idén, és hogyan látja, a hazai gazdálkodók inputanyag-felhasználása miként viszonyul a nyugat-európai szintekhez?
- A KITE a géppiacon egyik élharcosa a precíziós gazdálkodás hazai elterjesztésének. Jövőre, illetve a következő években várható-e újabb forradalmi technológiák megjelenése, illetve a cég a precíziós gazdálkodás területén milyen stratégiát valósít meg?
Cikkünk a témában: https://bit.ly/2RiZuOn
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.