
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A Dombegyházi Agrár Zrt. mintegy 5000 hektár szántót művel, ebből 4000 hektár Magyarországon található, 1000 pedig Romániában. A cégcsoport őszi mákot, kukoricát, árpát, búzát, napraforgót, lucernát és őszi borsót termeszt, ezen kívül rendelkeznek egy 1000 kocás sertéstelepük. Továbbá a kereskedelemben is tevékenykednek. Isztin Ferenc, a vállalat vezérigazgatója - aki az Év növénytermelője lett 2024-ben - beszélt arról is, hogy a növénytermesztésben felmerülő problémákra a portfólióban látja a megoldást és az maradhat talpon, aki széleskörűen tud gondolkozni.
Több videóA precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.