A Világbank is aggódik az élelmiszerárak miatt

agrarszektor.hu
Robert Zoellick, a Világbank vezetője szerint a globális élelmiszerárak "veszélyes szintet" értek el, ami bonyolíthatja az egyébként is törékeny politikai és társadalmi viszonyokat a a Közel-Keleten.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

A Világbank adatai szerint az élelmiszerek drágulása 2010 júniusa óta 44 millió embert taszított mély szegénységbe a fejlődő országokban. És noha szerinte nem a magasabb élelmiszerárak álltak az Egyiptomban és Tunéziában kirobbant változások hátterében, ám az súlyosbító tényező volt és a válság fokozódhat.

"Nincs ok önelégültségre" - idézi a Reutersnek megszólaló Zoellicket a Világgazdaság. 2010 októbere és 2011 januárja között 15 százalékkal emelkedett az élelmiszerár index és jelenleg mindössze 3 százalékkal áll a 2008-as élelmiszer krízis idején mért csúcsszint alatt.

A Világbank jelenleg Tunéziában vizsgálja az átmenti folyamatokat, hogy eldönthesse, az ország igényeli-e a szervezet pénzügyi segítségét. A Világbank ugyanakkor leszögezte, hogy Egyiptomot tekintve nem lát okot az anyagi támogatásra.

Az élelmiszerárak jelenleg latin-Amerikában, Kelet-Európában és közép-Ázsiában nyomják felfelé az inflációt, miközben Afrika Szaharától délre eső részének helyzete a jó termésnek köszönhetően ezúttal könnyebb. A felmérések szerint a mély szegénységben élők jövedelmük több mint 80 százalékát élelmiszerre fordítják, ha tehát az árak emelkednek, nincs más választásuk, mint hogy kevesebbet esznek.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?