Milliárdos kiesés az államkasszából

agrarszektor.hu
A tervezettnél 20 milliárd forinttal kevesebb bevétele lesz az államnak a chipsadóból a Világgazdaság szerint.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!

A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

20 milliárd forintnak kellene befolynia idén a népegészségügyi termékadóból - az úgynevezett chipsadóból - ám a a Nemzeti Adó- és Vámhivatal adatai alapján ennél 1-2 milliárddal kevesebbel lehet csak számolni.

Jelenleg kilencféle termék tartozik az adó hatálya alá, de egy új törvényjavaslat kiterjesztené a termékadót új típusú energiaitalokra is. Az indítvány a korábbinál több alapanyagot vonna be a körbe, ennek ellensúlyozására viszont csökkentené az energiaitalok adójának mértékét.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Majd a mázsa megmondja! (x)

KWS repcehibridek: piacvezető stabilitás, modern genetika és kiemelkedő terméseredmények 2025-ben is.

EZT OLVASTAD MÁR?