

Április 15-én lejár a határidő: ezt még sok magyar elintézheti addig
A 2025-2026-os évre még beadhatók a Baromfi állatjóléti támogatási kérelmek Magyaroszágon.



Kincstári közlemény jelent meg a baromfi állatjóléti támogatás igénybevételéhez szükséges támogatási kérelem benyújtásáról.

Vissza nem térítendő állatjóléti támogatások érhetőek most el a magyar sertéságazat szereplői számára.

Tájékoztató a szarvasmarha-, juh- és kecsketartók egyes feladatairól a 2023. évi egységes támogatási kérelem beadásához kapcsolódóan.

Mintegy 15 milliárd forint keretösszegre pályázhatnak a baromfitartók Magyarországon.

Adategyeztetési felhívást tett közzé a Nébih az új baromfi állatjóléti támogatás kapcsán.

Hamarosan elérhető lesz az új állatjóléti támogatás a magyar baromfitartók számára.

A prémium minőségű gyümölcs kilogrammonként 3000-4500 forintba kerülhet a kiskereskedelemben.
Drágább szenzorokkal is kísérleteznek, de kevés termék bírja el az ezzel járó plusz költségeket.
Egyes hazai borvidékeken javulnak a szőlő érési feltételei, a szélsőséges időjárás és az aranyszínű sárgaság azonban egyre nagyobb kockázatot jelentenek.
A felmérések szerint ugyanakkor az utóbbi időben a hazai és az európai erdőterületek is gyarapodtak.
A vaddisznóállomány gyérítése az M1 és M3 autópályák nyomvonalától számított 10 km-es sávra is kiterjed.
A kullancsok jelenléte ma már nemcsak az erdőkben, hanem kertekben, parkokban és játszótereken is veszélyt jelenthet.