Elárulta a magyar bank: ezek az agrárcégek pályáznak leginkább az olcsó hitelekre

agrarszektor.hu
Az első félévben a K&H több mind 21 milliárd forint értékben kötött NHP fix hitel- és lízingszerződést. A legaktívabbak az agár- és élelmiszeripari cégek, a Bank teljes NHP fix hitelállományának 60%-át ez az ágazat vette igénybe, a szerződések átlagos hitelösszege pedig 80%-kal meghaladja a piaci átlagot.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

Az év elején indult Növekedési Hitel Fix (NHP fix) keretében a K&H Banknál szerződött hitel- és lízingállomány június végén elérte a 21,05 milliárd forintot - írja közleményében a K&H. Az MNB adatai szerint június végén a program keretkihasználtsága 175 milliárd forint volt, így 12,04 %-os piaci részesedésessel rendelkezik a bank. A K&H-nál a minimum 3 éves, maximum 10 éves futamidőre, kizárólag új beruházások finanszírozására igényelhető hitel-, illetve lízingügyletek átlagos hitelösszege 27%-kal, mintegy 25 millió forinttal magasabb a piaci átlagnál.

Jön az év vége kihagyhatatlan agrárrendezvénye, a kétnapos siófoki Agrárszektor Konferencia! A december 4-5-i esemény egyedülálló módon foglalja össze és mutatja be az agrárgazdaság legnagyobb érdeklődésre számot tartó, legaktuálisabb témáit az államigazgatási szféra és az üzleti élet csúcsvezetőinek részvételével. A konferencián elhangzó információk segítséget nyújtanak abban, hogy az agrárium szereplői megalapozott gazdasági döntéseket hozhassanak, és még sikeresebbé tehessék gazdálkodásukat, üzleti tevékenységeiket. Regisztráljon most a december 4-5-i siófoki Agrárszektor Konferenciára!

"Az eddigi tapasztalatok alapján azt látjuk, hogy kiugró az agrár- és élelmiszeripari cégek aktivitása, mivel ezen cégek képviselik a szerződött összegek 60%-át - tájékoztatott Hodina Péter, a K&H Vállalati értékesítési igazgatóság vezetője. Az agráriumon belül a gabonafélék és olajos magvak termesztésével foglalkozó vállalkozások, valamint a növénytermesztő és tejhasznú szarvasmarha tenyésztők dominanciája érzékelhető, a szerződött hitelállomány több mint 40%-át ennek a három ágazatnak a finanszírozására fordítottuk. A hitelösszegeket tekintve is figyelemfelkeltő az agrárium súlya. Az első tíz legmagasabb összeggel szerződött ügylet az ágazat beruházásainak finanszírozására nyújtott forrás, és az agrárszektor cégei esetében fordul elő leginkább, hogy maximálisan kihasználják a legmagasabb, 1 milliárd forintos hitelösszeget, aminek következtében a nálunk megkötött szerződések átlagos értéke mintegy 80%-kal magasabb, mint a piaci átlag" - részletezte az eredményeket a szakember.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

ARASZ Gazdálkodási Napló és Farm menedzsment! (x)

Az elmúlt évek tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt a Gazdálkodási napló és az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben a gazdálkodások adminisztrációs terheinek csökkentésében.

EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. október 23. 13:59