Nem kegyelmezett a hatóság: durván lecsaptak a tűzifával trükköző kereskedőre

Nem kegyelmezett a hatóság: durván lecsaptak a tűzifával trükköző kereskedőre

agrarszektor.hu
Egy tűzifavásárló kérte az EUTR hatóság segítségét abban, hogy utánajárjon egy tűzifa-hirdető megbízhatóságának. A bejelentőnek a Nébih egy korábbi, tűzifacsalásokról szóló cikke alapján vált gyanússá a hirdető magatartása, aki szokás szerint mielőbbi utalást kért, viszont alig akart magáról adatokat megadni, majd amit megadott, arról később kiderült, hogy nem a sajátja. A szemfüles vásárlónak köszönhetően a Nébih azonnal töröltette a csaló hirdetését, adatait pedig felvette a feketelistára.

A bejelentő az egyik legnagyobb hirdetési szolgáltatónál megjelent hirdetés alapján emailben vette fel a kapcsolatot a hirdetővel. Ezt követően a megadott telefonszámon folytatódott az egyeztetés, a hirdető mielőbbi emailes megrendelést sürgetett, amire az előre utaláshoz szükséges számlaszám megadását ígérte. A vásárló számára azonban gyanússá vált, hogy a pontos cégnév megadása helyett egyre csak a megbízhatóságát hajtogatta, amit azzal is próbált megerősíteni, hogy állítása szerint e-mailben kapott visszaigazolást a Nébih-től a hirdetés jogszerűségéről - írja a Nébih.

EZ IS ÉRDEKELHET

Bár a Nébih valóban ellenőrizte a hirdetést néhány órával a megjelenése után, de nem a jogszerűségéről, hanem éppen a hiányosságairól küldött e-mailt a hirdetőnek. Az EUTR hatóság ebben a levélben kérte a hirdetőt arra is, hogy adja meg az azonosításához szükséges pontos adatait, ellenkező esetben a Nébih töröltetni fogja a hirdetést. A találékony csalók a Nébih üzenetében pár szót kicserélve, a hirdetésük jogszerűségét igazoló szöveget alakítottak ki, majd azt küldték meg a tűzifavásárlónak. Szerencsére a bejelentő tudta, hogy a Nébih a jogsértéseket, jogszerűtlen hirdetéseket teszi közzé, még a megfelelően megadott hirdetési adatok mellett sem ad ki "garancia nyilatkozatot" egy hirdetőről, hiszen nem ez a dolga.

EZ IS ÉRDEKELHET

1. Vásároljunk ismert kereskedőtől!

2. Ellenőrizzük a Nébih EUTR keresőjében a kereskedő EUTR azonosító számát, ellenőrizzük cégadatait! 

3. Nézzük meg a Nébih feketelistáját! Ha szerepel rajta, semmiképpen ne vásároljunk a hirdetőtől!

4. Tűzifát csak szállítójeggyel vegyünk át! 

5. Lerakodás előtt alaposan nézzük meg a kiszállított fát! 

6. Soha ne utaljunk előre pénzt, főleg ismeretlen hirdetőknek! 

7. Kétség esetén jelezzük a jogszerűtlennek tűnő hirdetéseket a Nébih részére!

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?