Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!
Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!
Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén!
Mivel nem találtak helyi munkaerőt, most hat Fülöp-szigeteki vendégmunkás dolgozik a kevesebb mint ezerfős Homokszentgyörgy tehenészetében. A vendégmunkások egy munkaközvetítőn keresztül jutottak el a Somogy vármegyei faluba. Egyed Barna, a Bos-Frucht Agrárszövetség elnöke elmondta, hogy egy állattartó telepen az év 365 napján gondozni, etetni, itatni, almolni kell az állatokat. Ezen kívül az állategészségügyi kezeléseket protokoll szerint végrehajtani, és a fejések is meghatározott időben történnek. A szakember szerint bár Homokszentgyörgy vidéki település, mégis kevés a fiatal munkaerő, aki az állattenyésztésben akar munkálkodni.
A homokszentgyörgyi telepen 700 holstein-fríz szarvasmarhát tartanak, és 600 hektáron gazdálkodnak. Egyed Barna hozzátette: a hat Fülöp-szigeteki vendégmunkás közül több mint a felének volt már állattenyésztési előképzettsége más országból, tehát nem volt idegen nekik az ilyen munka.











