Agresszív állatok tartják rettegésben az olaszokat: mindenki tehetetlen

Agresszív állatok tartják rettegésben az olaszokat: mindenki tehetetlen

MTI
Kecskék veszélyeztetik a turizmust Stromboli szigetén - adta hírül a La Repubblica című olasz napilap a helyi hatóságokra hivatkozó cikkében. Az elszaporodott vadkecskék nemcsak a turistákra támadnak rá, de komoly egészségügyi problémát is jelentenek.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

A Szicíliától északra található, vulkanikus eredetű szigeten - amely nyáron igazi turistaparadicsom - elszaporodtak a vad kecskék, és már a turistákra is rátámadnak. Nagyjából 2000 kecskével néz szembe a mintegy 40 helyi lakos, akiknek száma nyáron nagyjából 100-ra szokott emelkedni. A sziget lakói már hetek óta arra figyelmeztettek mindenkit, hogy a helyzet tarthatatlanná vált és komoly egészségügyi problémát is jelent.

Az állatok a sziget minden szegletét meghódították, s lényegében minden zöldet felfalnak. Az elhullott kecskék tetemeinek eltakarításáról is a helyieknek kell gondoskodniuk. Gianluca Giuffré, a ginostrai faluvezetés koordinátora szerint a helyzet mostanra rendkívül nyomasztóvá vált.

A közeli Alicudi szigete is hasonló problémával küzd, ott mintegy 600 vadkecske garázdálkodik. A helyi polgármester úgy döntött, elajándékozza az állatokat, azok befogása azonban túlságosan nehéznek bizonyult - bár az elöljáró szerint világ minden tájékáról érdeklődtek irántuk -, így most már az elpusztításukat fontolgatják.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?