Durva: milliárdos büntetést kapott a nagy vegyipari cég a gyomirtója miatt
Újabb milliárdos büntetést fizethet a Rákkeltő gyomirtója miatt a német vegyipari óriás.
Újabb milliárdos büntetést fizethet a Rákkeltő gyomirtója miatt a német vegyipari óriás.
Az utóbbi évek időjárási szélsőségei új kihívások elé állítják a kalászos gabonák termesztőit.
A betakarítás előtti időszak nem ritkán viharral, jéggel érkező esőzései a betakarítás kezdetét és a terméseredmények alakulását is befolyásolták.
Murphy törvénye alapján, ahogy az első cseresznyék kezdenek színt váltani, meg szokott érkezni az eső is
Az MI azt a célt szolgálja, hogy a legjobb genetikai potenciállal bíró vonalakat az adott nemesítési kritériumoknak megfelelően választhassák ki.
Már nem elég csak beszélni a problémáról.
Együttműködési megállapodást kötött a két vállalat.
A következő években alapjaiban fog megváltozni a növényvédelem.
A mezőgazdaságnak összhangba kell hoznia a fenntarthatóságot és a profitot.
Komoly fejfájást okozhat a magyar gazdáknak a hatóanyagok eltűnése.
Automatizált üvegházat épített a Bayer.
Tökéletes összeköttetés és korlátlan tárhely
Csak sok-sok kutatási pénzzel megy a dolog
Tora Péter vezeti a cropscience üzletágat.
Hazai forgalmazókkal beszélgettünk.

A belföldi juhhús-fogyasztás drámai mértékben visszaesett, Magyarországon ma már alig haladja meg az évi 25 dekagrammot fejenként, és Európában is csökkenő tendenciát mutat.
Kettős válság sújtja a hazai állattenyésztést, amelyből a kiút csak a fejlesztések révén valósulhat meg.
Több gyümölcs termesztése gyakorlatilag megszűnt Magyarországon, másoké brutális visszaesést mutatott.
Sáros, elavult szakmaként tekintenek az agráriumra, így az utánpótlás egyre komolyabb probléma.
Agrárcégek, közepes termelők is pénzhez jutnak – az állam fizeti a kárt.
A No-Till technológia felgyorsuló térnyerése és a LEMKEN Solitair NT (No Till) szerepe a vízmegőrző vetéstechnológiákban
A 2025-ben megrendezett Agritechnica kiállításon a Monosem standja számos érdekes újdonságot tartalmazott. A legtöbb újítást a vázak, és az azokra szerelhető vetőkocsi-elrendezések kapták.
Rejtett veszély a napraforgóban és a kukoricában: a drótféregkártétel