Itt működik a generációváltás: így csinálja a több száz hektáros borsodi gazda
Az Agrárszektor új cikksorozatában olyan magyar gazdálkodókat mutatunk be, akik saját történetükön keresztül adnak képet a hazai mezőgazdaság helyzetéről.
Az Agrárszektor új cikksorozatában olyan magyar gazdálkodókat mutatunk be, akik saját történetükön keresztül adnak képet a hazai mezőgazdaság helyzetéről.
A Közös Agrárpolitika kormányzati honlapján megjelent tájékoztató választ ad számos régóta fennálló kérdésre.
Európa-szerte komoly kihívást jelent a gazdatársadalom elöregedése, sürgősen lépni kell.
2025. február 13-án, a Debreceni Egyetemen kerül megrendezésre az agrárszektor idei egyik legfontosabb szakmai eseménye.
Január 15-én hatályba lépett az agrárgazdaságok generációs átadását könnyítő jogszabály.
Nagy hangsúlyt kell fektetni a generációváltásra, a családon belüli gazdaságátadás segítésére, illetve a fiatalok ágazatba vonzására.
Kulcsfontosságú lehet az állattenyésztési ágazatban az állatjólét és a megfelelő szakértelem a jövőben.
Továbbra is hiányoznak a fiatalok a mezőgazdaságból Magyarországon, de lehet orvosolni a problémát.
Ha meg akarunk élni, akkor a legkorszerűbb eljárásoknak, legjobb technológiának és a humán háttér, a munkaerő és az irányítás legjobb embereinek kell közreműködnie benne.
A megváltozott klímafeltételek mellett a szántás csökkentésére és kivezetésére is szükség lenne az MATE rektora szerint.
Jövő év elején indulnak az új agrár- és vidékfejlesztési pályázatok, csaknem 2900 milliárd forintnyi forrás áll a gazdák rendelkezésére.
A felerősödő klímaváltozás, az elmúlt évek rendkívül súlyos aszályai és vízhiánya megnövelte a jelentőségét a talajhasználatnak és a technológia szerepének.
Fekete Zsóka alátámasztotta, hogy sztereotípiák ide vagy oda, fiatal nőként is helyt lehet állni az állattenyésztésben.
Duplázódott a felvettek száma a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) szakirányú továbbképzésein.
Részvételi csúcs, hatalmas siker és óriási média visszhang kísérte a Portfolio Agrárszektor 2022 Konferenciát.
Nemcsak a mezőgazdaság számára, hanem az egész magyar társadalom és vidék számára kulcskérdés, ki fogja megtermelni az élelmiszert a jövőben.
Gyuricza Csaba, a MATE rektora szerint a magyar agrár-felsőoktatás és mezőgazdaság teljes átalakítására és szemléletváltására van szükség.
Világossá vált, hogy újszerű megoldásokat kell alkalmazniuk a gazdáknak ahhoz, hogy a globális versenyben helyt tudjanak állni.
A fűszerpaprika-termesztés versenyképessége is a technológia megújításától függ.
Az RTL Klub Házasodna a gazda sztárjával, Alfonz gazdával beszélgetett az Agrárszektor.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.