Legyen Ön is Extra Early Bird | Agrárszektor 2025 konferencia
Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, az év egyik legrangosabb agrárszakmai eseményére.
A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.
Egy átlagos avokádó mindössze 170 grammos a Guinness szerint. A családfő, Mark Pokini 10 éve ültetett el egy Oahu szigetéről származó avokádómagot, a belőle nőtt hatméteres fa szokatlanul nagy méretű gyümölcsöket terem. A Pokini család már tavaly is el akart ismertetni világrekordként egy hasonló méretű termést, de akkor az elvárt dokumentáció hiányában meghiúsult a próbálkozás. A család szerint lehet, hogy nemsokára megdől a rekord, mert a fán további hatalmas avokádók növekednek.
A tápanyagokban gazdag avokádó botanikailag gyümölcsnek, a gasztronómiában zöldségnek és gyümölcsnek számít, de magas vitamin- és antioxidáns-tartalma miatt gyógynövényként is számon tartják. A gyümölcsből guacamole (avokádókrém) lett.