Kész, vége: Kína döntött a behozatali tilalomról

Kész, vége: Kína döntött a behozatali tilalomról

MTI
Kína feloldotta az Argentínából származó baromfihús behozatali tilalmát, amelyet 2023 márciusában egy argentin baromfihús-szállítmányban kimutatott magas patogenitású madárinfluenza (HPAI) miatt léptetett életbe.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!

NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!

Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) adatai szerint a behozatali tilalom előtt Argentína volt Kína harmadik legnagyobb baromfihús-beszállítója. A kínai döntés különös jelentőséget nyer az Egyesült Államokkal fennálló, mélyülő kereskedelmi konfliktus tükrében, amelynek során Peking 15 százalékos vámot vetett ki az amerikai eredetű baromfitermékekre.

Ez a vámintézkedés része annak a szélesebb körű intézkedéscsomagnak, amely összességében mintegy 21 milliárd dollár értékű amerikai mezőgazdasági és élelmiszeripari termékekre terjed ki. Az Egyesült Államok tavaly Brazília és Argentína után Kína harmadik legnagyobb húsbeszállítója volt, összesen mintegy 590 ezer tonnás exporttal, ami a teljes kínai húsimport 9 százalékát tette ki.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. április 30. 06:03